Modern - Szwalnia - konstrukcje odzieży

Jak rozpocząć współpracę ze szwalnią?

29 marca 2021

Wydawało nam się, że nie ma nic prostszego, po prostu chwycić za telefon lub napisać wiadomość. Jednak wokół współpracy ze szwalnią powstało wiele mitów – nikt nie zna adresu, mają siedziby chyba w podziemiach i żadna ze szwalni nie ma cennika. Co więcej, często nie ma nawet strony internetowej. Jest w tym sporo prawdy. Dlatego jako producent odzieży z blisko 30-letnim stażem czujemy się zobowiązani wyjaśnić Wam, o co tak naprawdę chodzi ze współpracą ze szwalniami. Po przejrzeniu kilku for internetowych i grup na Facebooku dominuje tam właśnie zapytanie: jak nawiązać współpracę ze szwalnią. Mamy zamiar wyjaśnić ten mityczny proces.

Co chcę zrobić? Po co? Czy coś mnie inspiruje?

Przed pierwszym kontaktem ze szwalnią nie trzeba robić wyceny, wszystkiego dowiecie się na miejscu w naszej siedzibie w Gdańsku. Natomiast trzeba odpowiedzieć sobie wcześniej na kilka pytań, które przyspieszą proces naszej współpracy. Jeśli nie znacie odpowiedzi na jakieś pytanie, nie szkodzi – omówimy to na spotkaniu.

Pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem współpracy ze szwalnią:

1. Jaki rodzaj odzieży chcę szyć? Sukienki? Płaszcze? Jedwabne koszule? Piżamy?

2. Dla kogo chcę szyć? Kto jest moją grupą odbiorców? Czy rozmiary mają być standardowe np. XS-XL, czy nietypowe np. chcę sprzedawać odzież dla bardzo niskich osób?

3. Czy znam dostawców materiałów? Czy chcę, aby szwalnia mi kogoś poleciła?

To zupełne podstawy. Obranie grupy docelowej przyspieszy pracę i łatwiej będzie przejść do szczegółów np. wyboru dodatków, jak guziki czy paski. Warto porozmawiać ze szwalnią, czy możecie jakoś zagospodarować ścinki materiałów, które zostaną po procesie krojenia. Z takich ścinek polskie szwalnie szyją maseczki lub gumki do włosów tzw. scrunches, więc jeśli bliska jest Wam idea „zero waste” to warto o tym pomyśleć.

Dlaczego warto wybrać polską firmę?

Po pierwsze, w polskiej szwalni można umówić się na spotkanie i sprawdzić, jak faktycznie wygląda taka fabryka odzieży. Od ręki można porozmawiać o współpracy, a także zobaczyć jak wygląda proces produkcji odzieży i jakiej jakości ubrania wychodzą spod igły. Po drugie, korzystając z lokalnych usług mamy realny wpływ na polską gospodarkę, jak i mniejszy ślad węglowy, ponieważ ubrania nie są transportowane w kontenerach z drugiego końca świata. W szwalni MODERN można odebrać osobiście ubrania lub zlecić wysyłkę.

Wyszukiwarka Google tak wysoko rekomenduje hasło: szwalnia cennik. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile kosztuje wyprodukowanie kolekcji. Ma na to wpływ wiele czynników np. to, w którym momencie rozpoczyna się współpracę – czy przychodzimy do szwalni ze szkicem, który wymaga digitalizacji i dokładnego wymierzenia czy mamy gotowy wzór do przeszycia. Najważniejszą rolę gra jednak wielkość zamówienia oraz to, jak bardzo skomplikowane będzie Wasze zlecenie. Ważne jest także, jaki rodzaj odzieży chcemy produkować (np. jedwabne sukienki, bawełniane bluzy czy klasyczne płaszcze) i ilu pracowników szwalni trzeba do tego zaangażować. Nie wspominając już o ilości dodatków czy użytej technologii. Warto od razu do nas napisać: biuro@modern.gda.pl, bądź zadzwonić na numer: 501202351, a my zadamy odpowiednie pytania, które przyspieszą proces tworzenia wymarzonej kolekcji odzież.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.