Modern - Szwalnia - konstrukcje odzieży

Łączenie kolorów w projektach modowych. W czym tkwi sekret? Czy można się tego nauczyć?

29 marca 2021

Jak to się dzieje, że w jednej sukience wszystko ze sobą pasuje, a w drugiej coś nie gra? Oprócz błędów konstrukcyjnych czy niedopasowania materiałów zdarza się coś dużo bardziej banalnego – nieodpowiedni dobór kolorów.

Konsultacje w szwalni

Przez trzy dekady przejrzeliśmy tyle belek materiałów, że mamy naprawdę wprawne oko do odcieni. Z pewnością podpowiemy, jeśli uznamy że kompozycja kolorystyczna nie zachęci do kupna marynarki czy spódnicy. Nie wymagamy od inwestorów czy nawet przyszłych projektantów wyczucia kolorystycznego czy zmysłu estetycznego – jesteśmy po to, aby wskazać dobre kierunki.

Produkcja odzieży Gdańsk

Wszystkie wymienione usługi świadczymy na miejscu w szwalni w Gdańsku. Własna marka odzieżowa nie musi być niespełnionym marzeniem, trzeba po prostu odpowiednio się do tego przygotować. W sprawie kolorów, nawet przed konsultacją z nami polecamy skorzystać z narzędzi online do łączenia kolorów. Bardzo intuicyjny jest design-seeds.com. Dodatkowo pokazuje, kompozycje kolorystyczne w martwej i ożywionej naturze. Morze inspiracji!

Kolor roku Pantone 2021 a covid-19

Każdego roku środowisko projektantów, grafików czy specjalistów do spraw marketingu czeka na wieść, jaki kolor roku tym razem ogłosi Instytut Pantone. W 2021 roku są to aż 2 kolory. To chyba, dlatego, aby wynagrodzić wszystkim trudności związane z pandemią i dać nadziei na przyszłość. „Praktyczny i niezawodny, a jednocześnie ciepły i optymistyczny – tak Instytut Pantone uzasadnił wybór: Illuminating i Ultimate Gray. Połączenie słonecznej żółci i kamienistej szarości ma odnosić się do poszukiwania sensu i symbolizować radość i spokój – idealne połączenie w czasie, gdy każdy jest zmęczony obostrzeniami wynikającymi z powodu pojawienia się koronawirusa.

Warto z roku na rok przyglądać się, jaki kolor roku został wybrany, bo wtedy pojawia się znacznie więcej akcesoriów w sklepach w tych odcieniach. Kolory Pantone kształtują trendy. Dlatego warto pomyśleć o tych kolorach szukając tkanin w hurtowni. Kolekcja inspirowana kolorami Pantone – takie hasło ma duży potencjał marketingowy.